Nezařazené

Bez peněz by to nešlo

Jen naprosté minimum Čechů má stranou částku, ze které mohou čerpat v případě nenadálých událostí. A to se také odráží na jejich schopnosti tyto nenadálé situace finančně pokrýt.
měření úspor
Nejsme připraveni na špatné časy
Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Pro někoho může i pouhá nemocenská znamenat výpadek v příjmech, který se jen těžko nahrazuje. Zvlášť, pokud vám výplata vychází tak, že žijete (lidově řečeno) z ruky do huby.
A když (po trpkém období omezování) konečně obdržíte klasický plat, co se nestane- auto nenastartuje, bojler přestane ohřívat vodu, obrazovka počítače zůstává zatvrzele černá a korunka na ten zub, co vás tak strašně bolí, vyjde také na pár tisíc…

Na tyto krizové situace bychom měli mít dle odborníků „zálohu“ ve výši šesti měsíčních platů. Ale řekněme si to na rovinu- i když statistiky průměrného platu vesele vyskakují vzhůru, vaše mzda tomu ani zdaleka neodpovídá a poskakovat si rozhodně nemůžete….

Někteří lidé mají na šetření dar. Zvlášť se jedná o naše rodiče a prarodiče, kteří měli či mají naprosto zázračnou schopnost z ničeho ušetřit na metráky uhlí, nové věci do školy a kolo k Vánocům. Nevím, jak vás, ale mě kolikrát až zamrzí, že tito lidé nechodili do škol a neprozradili nám tajemství, jak udělat z mála hodně.
prázdné kapsy u kalhot
Ale co když špatné časy i přesto přijdou?
Nepříjemným událostem je obvykle jedno, v jaké finanční situaci se právě nacházíte. Prostě se stanou. Jedna kapsa prázdná a druhá vymetená…co s tím?
Máte několik možností. Jednou z nich je prostě se omezit, místo auta jezdit autobusem, vodu ohřívat v hrnci a riskovat zánět čelisti místo okamžité opravy zubu. A prostě šetřit, dokud nebude na opravu.

Druhou možností je půjčka. Ale co když budete potřebovat „pouze“ pár tisíc (třeba právě na ten zub) a nejnižší limit bankovního úvěru je pro vás zbytečně vysoký?
Dnes je i na českém trhu nepřeberné množství nebankovních společností, které vám rychle poskytnou peníze i v případě, že by vás banka třeba odmítla .

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bez peněz by to nešlo