Nakupování

Chraňte svůj vůz před negativními vlivy počasí


Pokud chcete, aby váš vůz byl v dobré kondici co nejdéle, měli byste se mimo jiné postarat o to, aby byl alespoň na podzim a v zimě dobře schovaný.

Chraňte svůj vůz před negativními vlivy počasí

Nějaký vůz, nejčastěji osobní, má dnes každý. Přeci jen, i docela slušnou ojetinu si můžete pořídit za docela slušné peníze. Ovšem měli byste myslet i na to, že i zbrusu nový vůz, natož pak ojetina, vám mohou poměrně rychle přestat sloužit. A to z toho důvodu, že se o ně nebudete dostatečně start. To neznamená ale občas vyluxovat interiér, případně dodat jednou za pár let nový vosk. Důležité je hlavně schovat auto někam, kde na něj nebudou moci negativně působit různé venkovní vlivy, hlavně tedy počasí.

Schovávejte své auto pod střechu

K tomuto účelu je samozřejmě ideální garáž, ale ta je docela drahá a postavit si ji svépomoci není pro každého. Navíc to docela dlouho trvá. Je tu ale jedno alternativní řešení, které sice není dokonalé, ale určitě je více než šikovné. Jedná se o přístřešek na auto, pod kterým by se váš vůz měl celkem pohodlně schovat.

V mnoha ohledech je lepší než garáž

Už na první pohled je zjevné, že nejde o dokonalou náhražku garáže. A ani nemůže být, jelikož nefunguje proti zlodějům, případně vandalům. Přístřešky, i ty moderní, totiž obvykle mají alespoň dvě stěny otevřené, což znamená, že k vozu může mít teoreticky každý přístup. To je snad asi to jediné negativum, zbytek jsou už jen a pouze pozitiva. Přístřešek je daleko levnější než garáž, a to často i násobně. Navíc fakt, že je otevřený, umožňuje lepší přístup vzduchu k podvozku a karosérii, díky čemuž se snižuje možnost případné koroze. Vůz prostě a jednoduše rychle uschne, a proto nemá šanci, aby se do něj rez pustila.

Vůz by měl parkovat pod střechou

Navíc je možné využívat přístřešek nejen ke schování vlastního vozidla, ale i k jiným účelům. Může se třeba krásně využívat jako pergola, a to bez nutnosti jakýchkoliv úprav. Pokud chcete v létě na zahradě grilovat a nechcete riskovat, že vám tohle venkovní povyražení nabourá nečekaný déšť, je to ideální řešení. Konstrukce může být vyrobena z mnoha materiálů, ale nejčastěji se používají dřevo a hliník.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chraňte svůj vůz před negativními vlivy počasí