Business

Je dělená strava dietou?

Mnozí lidé stále hledají dietu, která by jim pomohla v hubnutí. Už zkusili ledacos, uchýlili se také k dietě, která se nazývá dělená strava bmikalkulacka.cz a její hlavní představitelkou – tak zvané kytičkové diety byla známá česká zpěvačka.

Naskýtá se otázka – je skutečně dieta dělené stravy tak výtečná a zaručuje výsledky, kterých bychom chtěli dosáhnout?

Především je nutno upozornit, že se prakticky nejedná o dočasnou dietu, jakých je okolo vás spousta. A to proto, že „klasická dieta“ je taková, kdy po určitý čas držíte přísná dietní opatření ve snaze upravit svoji hmotnost většinou směrem dolů. A po kýženém výsledku se zase navracíte – samozřejmě s novými úpravami k vašemu původnímu jídelníčku. Máte za sebou už spoustu měsíců diety a víte, jak se máte v běžném životě stravovat, tak, aby nedocházelo k jo-jo efektu.

kytičková dieeta

Kdežto dělená strava je již váš celoživotní úděl a jedná se o t r v a l o u ú p r a v u j í d e l n í č k u.

Není to svým způsobem klasická dieta, to znamená v určitém časovém úseku. V případě dělené stravy se naopak jedná o trvalou úpravu vašeho denního jídelníčku. Musíte ale dbát na to, že ve stravě, o které je dnes řeč, se jedná o tři skupiny potravin, které se dělí do různých kategorií. Svým způsobem je dělená strava náročnější na pochopení a musíte skutečně potraviny kombinovat pouze tak, jak je dovoleno, jinak pozbývá účinnosti a nehubnete.

zdravá zelenina

Proč jsou potraviny rozděleny na různé skupiny? I na tuto otázku vám odpovíme. Je to proto, že se tím upraví a zlepší trávicí procesy a rychleji dosáhnete výsledků, o které se snažíte. S dělenou stravou se potrava snáze v našem trávicím ústrojí rozkládá. Navíc se nemusíte nikterak omezovat v jídle. Pokud máte naplánovanou jednu skupinu, můžete sníst potravy kolik jen zvládnete. Stejně tak tato strava nepředpokládá přísný pravidelný režim – můžete jíst, jak je vám libo. Toto upřednostňují lidé, kteří mají náročné povolání a nemohou pravidelně v přesný čas snídat, obědvat, večeřet. Vše má své pro i proti.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Je dělená strava dietou?