Životní styl

Přírodní léčba jako součást životního stylu

V životě jsme nuceni proplouvat mnoha úskalími. Jedním takovým úskalím může být onemocnění. Pokud se stane, že onemocníme, je jen na nás, jakou léčebnou metodu si zvolíme. Součástí životního stylu některých z nás, může být cestou k vyléčení i přírodní léčba. Není to léčba v pravém slova smyslu, ale někdy nám pomůže ulevit od bolesti nebo nás vnitřně zklidní. Lidé, pro které je přírodní životní styl blízký, možná vědí, že přírodní léčba sahá po několik tisíciletí zpět. Už naše babičky používaly k úlevě od neduhů koupele, obklady a vnitřně čaje či tinktury.
bylinkový olej
V Asijských a Indických zemích bylo například oblíbené léčení jílem, který se používá dodnes. Při dysfunkci střev a průjmech léčitelé ordinovali vnitřní užití jílu, který je v dnešní době používán v přírodních prostředcích k zastavení průjmu. Ke zdravému stylu života můžete zařadit i koupele s využitím soli. Pokud si do teplé vody přidáte hrst soli, připravíte si léčivou koupel, která může být nápomocna i při léčbě kožních problémů. Příznivě působí částečné koupele nohou. Uvolníte napětí a zbavíte se únavy. Ideální je spojení koupelí se cvičením jógy. Ke zdravému životnímu stylu patří i zdravé stravování.
sůl do koupele
Základem zdravé výživy je používání rostlinných olejů. Můžeme používat i méně tradiční rostlinné oleje. Kokosový, arganový, dýňový, z makadamových ořechů nebo oreganový olej a téměř neznámý olej z černého kmínu. Vysoký obsah nenasycených mastných kyselin obsahuje právě olej z černuchy. Má posilující účinky na naše játra, žaludek a trávicí soustavu, působí proti bakteriím, virům a plísním. Podobné působení bylo prokázáno u světlicového oleje, který navíc zmírňuje příznaky premenstruačního syndromu. Zdravé ochucené oleje si můžete vyrobit doma. Do jakéhokoli kvalitního oleje, přidejte bylinu, kterou máte rádi, oregano, tymián, rozmarýn nebo jiné léčivky.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přírodní léčba jako součást životního stylu