Business

Jak nám může ukazatel price action pomoci při investování na akciovém trhu?

Asi každý z nás sní o tom, že přijde bez větší námahy k penězům. A mnozí se snaží tento sen proměnit v realitu, například prostřednictvím účasti v nejrůznějších loteriích či sázkách. Jedním ze způsobů, jak tohoto cíle dosáhnout, je také investice na akciovém trhu. Ta v podstatě znamená kupování akcií, když je jejich cena nízká, a jejich prodej poté, co stoupne.

Na první pohled by se mohlo zdát, že jde skutečně o snadný a bezpečný způsob, jak přijít k penězům, avšak tak tomu není. I zde totiž zdání klame. Předpovídat vývoj cen akcií totiž není nic jednoduchého ani pro zkušeného člověka, natož pro někoho kdo teprve začíná. O vložené peníze tak lze velmi snadno přijít.

burza

Naštěstí existuje řada ukazatelů, které nám mohou pomoci budoucí vývoj trhu určit. Zde je však nutné vzít na vědomí, že žádný z nich není stoprocentní, a je tedy potřeba být při jejich aplikaci opatrní. Jedním z těch nejpoužívanějších je pak price action. A ten představuje zároveň i krásný příklad toho, jak je aplikace těchto ukazatelů obtížná.

Zde jde v podstatě o to snažit se na základě dosavadního vývoje cen určit ten budoucí. Máme například graf ceny akcií určité firmy za delší období. Z něj se pak můžeme pokusit odvodit, jak bude vývoj nadále pokračovat.

burza2

Ovšem jen znát vývoj minulosti nestačí. Je potřeba také zvážit celkovou dosavadní situaci na trhu. Objevila se například v poslední době konkurenční firma, která si získává na popularitě? Stala se ve světě nějaká událost, která by mohla ceny akcií nějakým způsobem ovlivnit?

Je tedy vidět, že aplikace tohoto ukazatele není ani zdaleka tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Proto je lepší, pokud jste začátečníci, vyhledat pomoc zkušeného finančního poradce v oboru investic. Jistě, za jeho služby budete muset zaplatit, avšak budete mít mnohem větší naději, že o své investované peníze nepřijdete.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak nám může ukazatel price action pomoci při investování na akciovém trhu?