Auto moto

Nebezpečí je tu stále

Kdybychom se zeptali kohokoliv z našich řad, zda by se chtěl vrátit do období lockdownů a omezení, jež u nás v souvislosti s koronavirovou pandemií panovala i ještě před nemnoha měsíci, takřka stoprocentně bychom se dočkali odpovědi, že ne. Protože šlo o dobu, kdy jsme měli notně omezené možnosti, a navíc jsme nejednou vlastně ani netušili, co se smí a co ne. Byli jsme natolik omezeni, že by si to určitě nikdo soudný nechtěl zopakovat. Všichni jsme jistě rádi, že máme aspoň to, co dnes máme. I když není situace stále ještě ideální, i když máme i nadále nemálo povinností a leccos nesmíme, je přece jenom lépe.

grafika covid

Je lépe, než tomu bylo dříve. O tom určitě nebude sporu. Jenže pořád ještě hrozí, že se nedosáhne ideální situace a nepodaří se možná udržet aspoň dnešní relativně snesitelný stav věcí. Pořád je tu riziko, že se koronavirus opět začne šířit a bude zase hůř.
A proto se musíme všichni zasadit o to, aby k takovým černým scénářům nedocházelo. Musíme dělat vše, co je v našich silách, abychom se nenakazili a také nešířili nemoc dál. A k tomu nám kromě notoricky známých ochranných prostředků a dezinfekce pomáhají i antigenní testy z nosu.

covid grafika

Kdykoliv člověk pocítí, že je nakažen, respektive když tuší, že by tomu tak mohlo být, určitě je dobré, když se o tom právě s pomocí takových testů přesvědčí. A ony zmíněné testy jsou tu vlastně nejen pro zmíněné lidi, významné mohou být i při odhalování bezpříznakových přenašečů, kteří šíří infekci dále, ač o tom nemají třeba ani potuchy.
Výhodou těchto testů je, že si je člověk může kdykoliv udělat i sám. Jsou jednoduché a přitom spolehlivé, a každý tak může již během patnácti až dvaceti minut vědět, jak na tom je. A čím více nakažených se takto odhalí, tím lepší může situace v naší zemi být. Protože kdo o své nákaze ví, nešíří ji nevědomky dál. A tím prokazuje dobrou službu ostatním. A ti ostatní testovaní pak pro změnu jemu.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nebezpečí je tu stále