Business

Nejčastější důvody, proč se lidé vyhýbají terapii


Máte potíže s partnerem, nízké sebevědomí nebo už se dlouho trápíte a máte potíže ráno vstát? V tom případě a mnoho dalších je pro vás terapeutická podpora v Praze ideálním řešením. Popovídáte si tam s někým, kdo je nejen vzdělaný, ale také nezaujatý. Dokáže se dívat na vaši situaci objektivně, podpořit vás a navrhnout nejlepší možné řešení a léčbu. Problém ale je, že tam mnoho lidí ani nedojde i přesto, že by jim to hodně pomohlo. Mají totiž stále přežívající předsudky.

 

U mladých to problém není

Nechuť objednat se k léčiteli duše panuje samozřejmě napříč generacemi. Obecně lze ale říct, že mladší generace s tím většinou takový problém nemají. Velmi dobře si uvědomují, že to není žádné selhání a ostuda. Jen potřebují pomoci. Starší ročníky to tak automaticky neberou a nemají-li k tomu vážné důvody, tak nikam nejdou. Jaké jsou nejčastější důvody, kterými to zdůvodňují?

Mladá žena potíže

Zvládnu to sám

Tuto větu si jistě řeklo hodně dětí, které bojovaly se šikanou a která často skončila sebevraždou. Nehrajte si na hrdinu. Ne všechno můžete zvládnout sami a někdy je pomoc nezbytná. Navíc terapie není jednorázová a zázračná věc. Poradce vám nedá zázračný recept na úspěch. Místo toho vás postupně naučí, jak dosáhnout klidu a spokojenosti tak, abyste nadále mohli vše zvládat sami.

 

Je to jen ztráta času a peněz

Už z principu etiky psychoterapeuta to není možné. Schůzky jsou dohodou mezi oběma účastníky a zrušit je můžete kdykoli chcete. Bohužel lidé mají pocit, že se vše kolem nich mění a zhoršuje, ale to jen důkaz toho, že se dostáváte kupředu. V takové chvíli proto není vhodné proces utnout a sám poradce vám to jistě řekne a přesně zdůvodní.

Stres deprese

Už jsem to zkusil, ale nepomohlo to

Terapie je náročný a dlouhodobý proces. Jedna schůzka vám nepomůže. Pokud ale máte pocit, že jste si s poradcem jednoduše nesedli, zkuste jiného. Nedávejte vinu oboru a vyzkoušejte jiného odborníka. Možná bude chvíli trvat než najdete někoho, s kým si budete rozumět a kdo vám poskytne to, co hledáte a potřebujete. Nevzdávejte to.

4/5 - (6 votes)
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nejčastější důvody, proč se lidé vyhýbají terapii