Nezařazené

Potřebujeme finanční pomoc

Získali jsme nový byt, ale je třeba provést opravy a celkově byt přizpůsobit našim potřebám. To může znamenat velký problém, když dojdou našetřené finanční prostředky. Samozřejmě by pomohl nějaký spotřebitelský úvěr, kam se ale obrátit? Existuje tolik společností, které nabízí půjčení peněz s výhodným úrokem a bez nahlížení do registru a dalších slibů. Otázkou je, co je na tom pravdy.
vějíř z českých peněz.jpg
Stejně se v první řadě obracíme na banku, která je naše domovská a měla by se o nás nějakým způsobem starat. I přesto, že jsme klienti, tak nám nemusí vyjít vstříc a to z mnoha důvodů, jako je špatná bonita, záznam v registru dlužníků nebo nedostatečný příjem, který by nedosáhl na pokrytí. Aspektů může být hned několik. Když tady neuspějeme, možná pomůže nebankovní společnost. Zde bychom měli být více obezřetní a nechat si společnost prověřit, ačkoliv některé dosahují stejné úrovně jako banky. Podstatné rozdíly obou společností uvedené pod názvem , nám mohou pomoci v rozhodování jak dál.

Je potřeba číst pozorně smlouvy

To je snad tisíckrát omletá fráze a platí úplně u všeho. „Než něco podepíšete, pořádně si to přečtěte!“ A stejně se dělají stále stejné chyby. Pak lidé platí zbytečné poplatky nebo sankce za něco, o čem vlastně ani nemají tušení. Zkrátka je to tak, nikdo nechce číst složitě několik archů papírů a spoléhá na důvěru. To se ale může vymstít. Právě nejvíce chyb a porušování dohod je z toho, že jsou klienti v nevědomosti, co je může stát třeba i malé zpoždění platby.
otazník na dveřích.jpg
Co musíme udělat, než podepíšeme:
– Vyhradit si čas a smlouvu si i několikrát pořádně přečíst.
– Není od věci se klidně poradit i s právníkem, pokud se jedná o vyšší obnos.
– Nenechat se zatlačit doslova do kouta s podpisem. Pokud tomu tak je, bude lepší odstoupit od smlouvy.
– Je ve smlouvě něco, čemu nerozumíme, tak se jednoduše zeptáme.
– Nepřehledná smlouva a nesrozumitelný text, včetně dodatků pod čarou? To nevypadá dobře, snadno se něco přehlédne.
– Nikdy se nesmíme nechat uchlácholit větou: „to je jen formalita“, když ji autor napsal, zřejmě měl k tomu důvod a každá spojka ve smlouvě má svoje opodstatnění.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Potřebujeme finanční pomoc