Nakupování

Řezání závitů

Závity jsou opravdu důležité konstrukční prvky, a proto se na ně zaměříme. Zvládne je řezat i začátečník, takže si řekneme pár důležitých rad.

Řezání závitů

Není to složité

Pokud se podíváme na moderní strojírenství, tak na každém rohu se můžeme setkat se šrouby, maticemi a závitovými tyčemi, přičemž všechny mají společné, že se jedná o zařízení se závitem. O jeho důležitosti není pochyb, protože skutečně se bez tohoto prvku neobejdeme. Pokud nemáte s jeho výrobou žádné zkušenosti, tak se nemusíte bát dopředu, protože řezat zavity se může naučit naprosto každý a bez problémů.

strojní nástroje

Než se vrhnete na samotnou výrobu, tak se musíte zaměřit na správnou volbu typu závitu, a aby následně pasoval do protikusu. Také musíme odlišovat hrubé a jemné stoupání, přičemž u tenkých profilů určitě volte jemné stoupání. Poté stačí už jen zvolit správný průměr. Pokud jste jen kutil, tak Vám rozhodně postačí ruční sada. Třeba u vnitřních závitů stačí vyvrtat potřebnou díru, namazat olejem a poté už jen přes vratidlo řezat rovně závitníkem. Po pár pokusech Vám to půjde naprosto od ruky.

Správné nářadí

Abyste nakonec docílili skutečně přesného závitů, tak se musíte nejprve zamyslet, jaký typ závitu potřebujete a kde jej budete využívat. Pokud potřebujete vyrábět více kusů, tak už je dobré uvažovat na práci na stroji, což může být například soustruh, protože Vám ušetří spoustu času a budete moci vyrobit za krátkou dobu spousty kusů. Jestli se vydáte na cestu strojního či ručního řezání už je samozřejmě na Vás.

řezání závitu

Pokud chcete nářadí, které něco vydrží a je za rozumnou cenu, tak rozhodně zvolte závitníky Narex, kde je široká nabídka produktů. Abyste nemuseli za dost peněz kupovat závitníky po jednom kuse, tak jsou zde praktické sady, jenž se vždy hodí mít v dílně. Kromě samotného závitníku je samozřejmě u ručního řezání nutné koupit i vratidlo, protože díky tomu mužem manipulovat se závitníkem či závitovým očkem. Naopak u strojního řezání oceníte rozhodně přesnou závitořeznou hlavu.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Řezání závitů