Nakupování

Strašák jménem překyselení

Překyselení lidského organismu rozhodně není tabu. Právě naopak! O tomto problému se v posledních letech hovoří čím dál tím více. Nejedná se tak o úkaz, který by byl lidem neznámý. Někteří vědci se ovšem domnívají, že se jedná o rozšířený mýtus. Jak tomu tedy je a jak se vlastně o tomto problému dozvíme?

Pravdou je, že lidské tělo je geniální a opravdu obdivuhodný nástroj, který si dokáže se spoustou věcí poradit zcela sám. Je tomu tak i v případě udržování ideálního ph krve, které se pohybuje okolo hodnoty 7,4 (jen pro srovnání, ideální ph vody je 7,2). Nepleťte si tuto hodnotu ovšem s ph moči, která bývá na rozdíl od krve často ovlivněna pouze tím, co jste konzumovali. Ph krve vyjadřuje dlouhodobější stav našeho organismu. Překyselení tak můžeme odhalit několika způsoby. Prvním a tím nejspolehlivějším jsou výsledky z odběrů krve, kde zjistíte přesnou hodnotu vašeho ph. Mezi další ukazatele, které by mohly předznamenávat překyselení, paří únava, nejrůznější kožní projevy, mezi které řadíme například nejrůznější vyrážky, ekzémy, kopřivky a další, špatné trávení a střevní obtíže, časté pálení žáhy, pocit tlaku v žaludku anebo třeba i časté bolesti hlavy.

Krev ve skumavkách

Co to tedy znamená, když přijdeme na to, že se nás překyselení týká? Velkým problémem u překyseleného organismu je, že je tento organismus mnohem více náchylnější na nemoci než při běžném stavu. Nejčastější příčinou může být dlouhodobý stres, špatná a nepravidelná strava, nedostatek pohybu, nadměrná konzumace alkoholu, kouření, nedostatek spánku anebo nadmíra léků.

Zdravá strava

Dozvíte-li se, že je váš organismus překyselený, nemusíte se ihned děsit a začít zmatkovat. Nejedná se o stav, který by nešel zvrátit. Chce to jen trochu času a také motivace. Prvním krokem je úprava jídelníčku, ve kterém by se neměly nacházet potraviny, jež mají ve složení velké množství chemických látek, konzervantů a dalších pro tělo nevhodných látek. Zaměřte se také na zvýšení a dodržování pitného režimu, aby mohly toxické látky z těla volně a rychleji odcházet. Skvělým pomocníkem mohou být také nejrůznější bylinkové čaje, které rovněž navodí klid organismu a sníží se tak jeho stres. Dopřejte si také více času pro sebe, který můžete například vyplnit pohybem, a větším množstvím spánku.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Strašák jménem překyselení