Bydlení

V celoročním mobilním domě mohou bydlet mladí lidé i senioři

Mobilní dům, to není jen příbytek kočovných herců, dnes se staví takové objekty, že je takřka nerozeznáte od nízkoenergetických dřevostaveb. Přistavíte-li k nim pergolu s terasou, osázíte okrasný trávník dřevinami a zahradu vyzdobíte záhony s květinami, máte k dispozici celoročně obyvatelný prostor pro poklidný život. Je to jedna z těch schůdných cest, jak se dobrat k vlastnímu bydlení, což je v dnešní době k nezaplacení.

plot u domu

Pro koho jsou mobilní domy nejzajímavější

Senioři – celoroční mobilní domy Top mobilní domy jsou pro seniory dobrou volbou. Ti zůstávají po celou dobu v kontaktu s přírodou, mají dost času pobývat na zahradě, neřeší dostupnost pracovních příležitostí, a tak mohou vybírat některou z lokalit klidnějších, jako jsou rekreační oblasti, chatové zóny, okraje obcí, polosamoty a samoty.

krásný horský pozemek

Chataři – ti tvoří velmi početnou klientelu vzhledem k tomu, že mobilní dřevostavby mohou velmi jednoduše nahradit stávající objekty. Stará dřevěná chata na kamenné či betonové podezdívce je pro tyto účely ideální. Dnes se právě z těchto důvodů velmi dobře rekreační chaty prodávají, a to i ve špatném stavu, hlavně kvůli výhodnému pozemku s pěkným výhledem. Mobilní dům tu umístíte na patky nebo na základovou desku, tím pádem může být podsklepený, pouze je nutné využít služeb statika, aby odhadl nosnost podloží vzhledem k vyšší hmotnosti takových staveb (ta bývá zhruba v rozmezí od 5 do 8 tun).

Milovníci přírody a zdravého životního stylu – spousta lidí dnes vyhledává informace o zdravé výživě. Záhy zjišťují, že výživa je jen část segmentu zdravého (alternativního) životního stylu, a že je k udržení fyzické kondice a duševní svěžesti nutné podniknout i další kroky – pravidelně se hýbat, cvičit, pohybovat se v přírodě, jezdit na kole nebo běhat, skákat na zahradní trampolíně, plavat, ale hlavně relaxovat a meditovat v příjemném a klidném prostředí. A toho stěží docílíte ve městě, a to ani v městském parku ne.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem V celoročním mobilním domě mohou bydlet mladí lidé i senioři