Bydlení

Jak stvořit útulný domov

Dokonalý domov si může udělat každý z nás. Někdy stačí změnit jednu věc a cítíme se tam lépe. Můžete mít krásná velká okna, ale když přes ně neprostupuje světlo, není to ono. Záclony u takových oken nejsou mnohdy potřeba. O kontrastv místnosti se postará vhodně zvolený závěs. Takové závěsy dokáží spolehlivě upoutat pozornost právě na krajinu venku za oknem. Když máte o světlo z venku postaráno, můžete se vrhnout na celkový barevný dojem. Zaměřte se na nábytek, podlahy i zdi. Mít v jedné místnosti různé druhy dřeva není okulibé.obývací pokoj.jpg Vyvolává to pocit neuspořádanosti. Stejně tak příliš mnoho barev a kombinací vzorů. Dbejte na jednoduchost. Světlé zdi a podlahy vyžadují kontrast. Například v obýváku to bude obývací stěna, gauč, stůl či knihovna. Právě obývák Vám ozvláštní malý i velký koberec zároveň do místnosti zakomponujte obraz. Obraz v místnosti vytváří hloubku a nejeden člověk se u něj zastaví. Formujte pokoj do svých představ a přebytečné lapače prachu raději sundejte. Polička s fotkou okolo sebe nepotřebuje dalších deset rozptylovačů. Nesmíme zapomenout na kompletní úklid, kterým si vyčistíme hlavu a zároveň protřídíme věci. Každý z nás má ve skříni něco, co mělo už dávno putovat pryč.bílé okno.jpg

Ozdobit a nepřeplácat

Důležitou součástí jsou dekorace. Vyberte si ty, které Vám ozvláštní domov a pokud možno neomrzí. Myslete na každé roční období. Vytvořte něco sami nebo s rodinou. Dokonale Vás to naladí a Vaše návštěva jistě ocení Vaši kreativitu.
Nejste zrovna tvořivý typ? Nevadí, dají se koupit dechberoucí ozdoby do domu a naaranžovat to zvládnete určitě sami! Nezapomeňte, že živé květiny jsou nemalou součástí útulného domova. Pověste si je do závěsu na květiny anebo posaďte na stojan. Jestli takovou možnost nemáte a kytkám se nedaří, pořiďte si umělé do krásné vázy. Vůni dodáte aroma difuzérem, vonnými tyčinkami, aroma lampou. Každé období si žádá jinou vůni. Například taková skořice, pomeranč a hřebíček volá po Vánocích. Jistě se Vám podaří skloubit styl s pohodlím a budete se ve Vašem obydlí cítit báječně.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak stvořit útulný domov