Kultura

Četba ještě nikoho nezabila

Jste schopni číst ve vlaku, za pochodu na ulici, v hromadné dopravě, na přednášce ve škole? Jedete na dovolenou a převážnou většinu vašeho zavazadla tvoří knihy? Nebo se eČtečka stala vaším druhým já a chodí s vámi pomalu i na záchod?

Pokud jste aspoň jednou odpověděli ano, pak je tento článek pro vás, milovníky četby. Nebudeme vám předkládat nejnovější knižní novinky, neboť u nich zatím nemáme záruku kvalitního čtiva. Naopak si připomeňme největší trháky posledních let, které musíte ve své knihovničce mít.
knihy Harry Potter
1. Harry Potter na sto způsobů
Kdo by dnes neznal slavnou kouzelnickou septologii od J. K. Rowlingové o životě sirotka Harryho Pottera a jeho kamarádů, kteří bojují proti zlu, jak už to v pohádkách bývá. Rowlingová ale vydala i knihu pro dospělé Prázdné místo. Příběh je zasazen do typického anglického městečka, kde hned v úvodu umírá radní a jeho prázdné místo je velice lákavé. Kritici ale knížce moc nefandí, zkuste posoudit sami.

2. Severské detektivky
V posledních letech se u nás začínají těšit velké oblibě severské detektivky s jejich naturální drsnou podobou, kde je vše vykresleno surrealisticky. Zde představíme snad nejtypičtějšího zástupce tohoto literárního žánru a tím je norský spisovatel Jo Nesbø. Kdo by dnes neznal jeho romány o problematickém inspektorovi jménem Harry Hole. Zmiňme například Červenku, Pentagram, Sněhulák a Švábi.
Pokud máte rádi sever a jeho ponurost, zkuste detektivky od Jo Nesbø. Zaručujeme, že napnutí budete až do konce.
pentagram
3. Analfabetka a stoletý stařík
Co má společného analfabetka a stoletý stařík? Jedná se o zkrácené názvy dvou prodávaných titulů od švédského spisovatele Jonase Jonassona. Celým názvem se knihy jmenují Analfabetka, která uměla počítat a Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Jedná se spíše o komedie poukazující na nějaké aspekty z politického a ekonomického dění dnešního světa. Pokud se chcete nasmát slušnému humoru, určitě doporučujeme po knížkách zapátrat.

4.7/5 - (3 votes)
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Četba ještě nikoho nezabila