Zdraví

Obdařena přírodou

Bohužel mě příroda obdařila kruhy pod očima, prostě jsem je zdědila po předcích. K tomu má práce vyžaduje hodiny u počítače, čímž oči neskutečně trpí, sem tam si neodpustím nějaký ten večírek s kamarádkami, mnohdy v nezdravém a zakouřeném prostředí a nějakému tomu stresu se s třemi dětmi a starostmi o rodinu a domácnost také nevyhnu. Tyto všechny faktory a mnoho dalších, ovlivňují jak vaše oči a hlavně jejich okolí bude vypadat.


Jak na kruhy pod očima

Proto se podívejme jak poskytnout první pomoc po probdělé (ať už divoce propařené nebo proplakané) noci a jak se takových nepříjemných kruhů a váčků malinko zbavit.

V první řadě nám pomůže CHLAD. Kostka ledu přímo z mrazáku, či pořádně vychlazená čajová lžička přiložená na oko, nám pomůže zmírnit otok, prokrvit pokožku a stáhnout rozšířené cévky okolo očí. Také použité pytlíky od černého čaje působí na naše unavené oči blahodárně a mohou nám poskytnout úlevu.
Pokud chceme s kruhy pod očima „bojovat“ zevnitř, dbejme na příjem potravin s dostatkem ŽELEZA, RUTINU (obsažen kupříkladu v pohance) a VITAMÍNU C. Jestliže se nám takové stravy nedostává, použijte potravinové doplňky s obsahem těchto látek.

V neposlední řadě je důležitá i používaná kosmetika. Na trhu existuje nepřeberné množství přípravků, krémů, gelů a roll-onů na použití právě v místech okolo oka. Obsahují retinol a vitamin C a třeba i kofein. Prospěšné jsou také jemné masáže očního okolí, které vám buď poskytnou profesionálové v masážním či kosmetickém salonu, anebo se je naučíte s trochou šikovnosti provádět doma. Nezapomínejme kůži pod očima chránit krémy s vysokým faktorem SPF alespoň 30.


Pozor na nemoci

Pokud ke kruhům pod očima nemáte vrozené dispozice, žijete zdravým životem, večírkům a stresu se vyhýbáte, a přesto se u vás tento problém projevil a přetrvává, neotálejte a navštivte svého lékaře. Kruhy pod očima mohou být také příčinou mnohých skrytých onemocnění, ať už kardiovaskulárních, jaterních, střevních, hormonálních či ledvinových.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Obdařena přírodou