Finance

Jak se vám dnes žije v demokracii?

Starší generace, která si pamatuje tu úžasnou euforii spojenou s nadšením, když končí socialistická éra a začíná „svoboda“ v podobě demokratického státu, kdy snad každý věřil, že si konečně splní své sny o žití v demokracii.

Většinou se lidé dívají na věci s odstupem času a tak to hodnotí a srovnávají s tím, co se děje nyní.

V životě každého člověka se míjejí dny a léta, kdy je spokojený a šťastný, prostě se mu daří. Nebo to může být naopak. Je nešťastný z mnoha důvodů, například když nezíská takové zaměstnání, které by ho naplňovalo a je navíc málo placené, s podnikáním je to občas “ jak na houpačce“, nebo ho trápí například nemoc

Mladí lidé, potřebují zas pro svou budoucí či stávající rodinu zajistit slušné bydlení, nejlépe v osobním vlastnictví. A starší lidé musí řešit své bydlení podle výše svých důchodů. A tito lidé, kterým je dnes okolo 70 let a více a žili v socialistickém Československu, tak jejich výše důchodů se skutečně pohybuje okolo 10 tisíc korun.

A jak v těchto situacích řešit hypotéku na bydlení? To je velmi těžké rozhodnutí, protože by to mělo být spojené s velkou zodpovědností každého žadatele. To se týká i https://www.hypotekybezregistru.cz/dokonalost-vypada-jinak/.

hypotéka

Socialismus měl samozřejmě i své výhody – byly to určité jistoty pro obyčejné lidi. To si pamatuje hlavně ta starší generace. Ale dnes, v době kapitalismu, kdy máme západní demokracii a chceme ji občas skloubit se socialismem, tak „jistého“ máme dost málo.

Jistě, možností, jak si vydělat slušné peníze v našem demokratickém státě je mnoho. Ať formou podnikání nebo získáním lukrativních zaměstnání (např.: bankéř, politik, právník, manažer, člen správní rady v a.s. aj.) Peníze, z kterých má člověk možnost je využít na různé investice. Jak se dříve říkalo, že u nás bylo horních 10 000 boháčů, dnes je dost početná střední třída, která má příjem na rodinu od 40 000 do 80 000 Kč. No a z toho se nedá dnes moc ušetřit. A co se týká svobody projevu – to je dnes též dost pochybné. Občas to připomíná politiku diktátu – „když máš jiný názor, tak vybočuješ, jsi pomalu „zrádce“.

volby_demokracie

Mnozí lidé (politici) u nás ještě nepochopili, co to demokracie je. Co to v pravém smyslu slova znamená. A co se týká „západní demokracie“, zde by se dalo říci, že jejím výsledkem jsou převážně různé války.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak se vám dnes žije v demokracii?