Finance

Banka úvěr zamítla! Co teď?

Chcete konečně sen o vlastním bydlení proměnit ve skutečnost? V takovém případě asi vaše první kroky povedou do banky. Hypotéky v dnešní době nabízí velmi příznivou úrokovou sazbu, nabízí řešení i pro mladé rodiny a jsou skvělou možností, jak si zrealizovat sen o vlastním bydlení za poměrně krátkou dobu.

podaná ruka

Ovšem banky jsou ve schvalování úvěru opatrní, přeci jenom se jedná o poměrně vysoké částky peněz s vidinou nejasného výsledku. Mnoho lidí dnes prochází insolvenčním řízení díky svým neuváženým rozhodnutím a plněním snů, které byly na jejich bedra příliš velké soustu. Banky proto mají velmi složitý interní systém, který vytipovává tzv. rizikové žadatele, kterým úvěr zkrátka nemůže nabídnout. Kdy je jasné, že úvěr žadatel vůbec nezíská a existuje vůbec jiná možnost, jak se k tíženému finančnímu obnosu dostat.

Představíme si situace, kdy banky s největší pravděpodobností žádost o úvěr zamítnou. Jaké to jsou:

  1. Chybí pravidelné příjmy

Na trhu s půjčkami se nezřídka setkáváme s variantou, kdy úvěrové společnosti nepožadují od žadatele pravidelný příjem pro získání půjčky. Ovšem banky k nim rozhodně nepatří. Pokud tedy nepobíráte pravidelnou mzdu, cesta do banky je zbytečnou námahou. Banka vám úvěr zkrátka neposkytne. Stačí si spočítat vaší bonitu a hned zjistíte, že příjmy nebudou dostatečně vysoké, aby pokryly všechny vaše výdaje. Pro banku je tento důvod víc než dostačující k zamítnutí úvěru.

  1. Skupina rizikových žadatelů

Jste na mateřské dovolené, bez práce, student nebo pobíráte důchod? I v tomto případě nejspíše z banky odejdete s nepořízenou. Rizikový žadatelé mají pro banku špatnou výchozí pozici a je na ně nahlíženo jako na nesolventní klienty, kteří by mohli mít se splácením úvěru problémy.

podpis smlouvy

Pokud banky nepomůžou, existují i další možnosti v podobě nebankovních společností, které čekají na takové klienty s otevřenou náručí. Slyšeli jste už o hypotéce bez doložení příjmu https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/penize-ihned/?

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Banka úvěr zamítla! Co teď?