Elektro

Elektřina nám pomáhá

Aby se nám vedlo dobře na Zemi, potřebujeme mít k životu různé vymoženosti. Potřebujeme něco, co nám vylepšuje a usnadňuje život, co nás dělá šťastnými nebo aspoň spokojenějšími, kvůli čemu se nemusíme tolik namáhat nebo uskrovňovat.

A tak k životu potřebujeme i všelijaké elektro výrobky, které nám dobře slouží v mnoha ohledech. Znáte to sami, popisovat to dlouze nemá snad ani smysl. Kdyby nebylo elektrických zařízení, byl by náš život o hodně složitější.

žárovka na šňůře

A aby nám to elektro k něčemu bylo, potřebujeme samo sebou i elektrický proud. Který nám musí někde v elektrárnách vyrobit a potom nám ho přivést až domů, tam, kde ho zužitkujeme. Bez elektřiny by nebylo elektro zboží k ničemu, ani kdyby bylo nejlepší na celém světě a nenahraditelné.

A jelikož máme všude proud, máme všude i elektrické stroje, nástroje a přístroje. A ty nám slouží. K různým účelům. Někdy za nás odvádějí těžkou práci, někdy za nás dělají to, co se nám samotným dělat nechce. A někdy nám slouží třeba i pro zábavu. To podle typu elektra, o kterém se zrovna bavíme.

žárovka a zástrčka

Ruku na srdce. Obešli byste se bez podobných zařízení anebo ne? Asi ne. Přece potřebujeme ledničku, sporák, myčku, mikrovlnnou troubu nebo varnou konvici, aby se dalo připravit jídlo a vyřídit kuchyňské práce, potřebujeme elektro, které za nás luxuje, pere, žehlí, potřebujeme i něco, čím se dá třeba vozit. To všechno je na elektřinu. A nejenom to. Je toho mnohem víc. Všichni byste určitě přidali spoustu dalších zařízení, která mezi elektro patří. A všichni taky jistě víte, k čemu je to všechno dobré. Musíte to vědět. Žijeme přece v elektrifikované době, ve které by byl nenormální ten, kdo by něco takového postrádal nebo dokonce neznal.

Elektro přístroje máme prostě nějaké všichni. A přeji vám, aby vám věrně sloužily. Abyste si na ně nemohli ani v nejmenším stěžovat.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Elektřina nám pomáhá