Business

Instalatéři jsou zvyklí řešit i velmi složité závady

Představte si, že jste právě ve svém domě dokončili rekonstrukci prádelny v suterénu, kdy máte umístěnou automatickou pračku, sušičku, sprchový kout a vanu pro případné namáčení silně zašpiněného prádla. Vše je nové včetně elektrických rozvodů, prádelnu využíváte jen několik týdnů, a jednou po příchodu do místnosti zjistíte, že se na stěně mezi prádelnou a prostorem pro plynový kotel vytvořila velká mokrá mapa.

instalatérské rozvody

Pro laika je toto takřka neřešitelný úkol, protože vzhledem k tomu, že mapa sahá od stropu až k podlaze, resp. k poslední řadě obkladu, nemáte žádné vodítko, jak zjistit příčinu problému. Odkud voda uniká, můžete pouze dedukovat, anebo zkoušet uzavírat jednotlivé uzávěry vody, máte-li jich v domě více, a čekat, zda se tím problém nezlepší a vy alespoň zjistíte, zda voda neteče z vaší koupelny.

rozvody vody a odpadu

Mnohem lepší nápad je ovšem povolat havarijní službu https://www.kanalizace-instalateri.cz/ instalatérů a požádat profesionály o pomoc. Dnes totiž existují metody, jimiž velmi rychle a snadno zjistíte únik vody z jakéhokoli systému. Provádí se to pomocí formovacího plynu s obsahem vodíku, který se snadno dostane až do místa závady, a tím jej lokalizuje s neobyčejnou přesností. Další metodou pro zjišťování úniku vody je poslechová tyč Hykron. Pro vás to pak znamená následující:

Instalatéři velmi rychle detekují problém a mohou jej i rychle odstranit – místo úniku vody zjistí s přesností na milimetry a díky tomu stačí „rýpnout do zdi“ pouze tam, kde je to nutné. Odpadá složité a nákladné bourání zdiva, obkladaček či dlažby. Pochopitelně se tu nabízí otázka, zda si po dokončení rekonstrukce koupelen či prádelen ponechat alespoň pár obkladů a dlaždic do zálohy pro tyto případy. Pokud vám instalatéři detekují závadu přesně, můžete si ponechat jen pár kusů obkladového materiálu pro případ, že se vám během několika let objeví více závad, což je sice méně pravděpodobné, ale máte tak větší jistotu.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Instalatéři jsou zvyklí řešit i velmi složité závady