Láska

Láska může skrývat mnoho emocí

 Láska je krásný cit. Chvíle strávené s milovanou osobou nás naplňují radostí a štěstím, které v nás zůstává i dlouho poté. Jen představa toho, že bychom už danou osobu nemohli vidět, nebo by se jí něco stalo, nás dokáží zarmoutit a vyvolat v nás úzkost. Se svými milovanými se zároveň dokážeme velmi zasmát – velmi dobře se navzájem známe a často používáme i vtipy, kterým rozumíme jenom my.
Partnerská láska
 Vzpomínáte na tu milionkrát vyřčenou hlášku o tom, že mezi láskou a nenávistí je tenká hranice? Ať chcete nebo ne, bohužel to vychází z pravdy. Někdy se setkáme se vztahem, který je značně nevyvážený. Jeden z partnerů toho druhého bezmezně miluje a ten druhý ho mezitím omezuje, psychicky a někdy i fyzicky týrá a snaží se upevňovat svou nadřazenost, přičemž někdy toto chování zajde až do tragických extrémů. A je jedno, jestli je trýznitelem muž, nebo žena. Naneštěstí se toto chování nevyskytuje jen mezi partnery, ale i mezi rodiči a dětmi (ať už rodič týrá dítě, nebo dítě svého rodiče a to v jakémkoliv věku – týrání seniorů je totiž taky velmi rozšířený problém).
Otcovská láska
 Z takto toxického vztahu je velice těžké se vymanit. Oběť si může být vědoma toho, že chování partnera není dobré. Často má však pocit, že to ona může za to, že se tak partner chová. Místo úprku se tak snaží svému trýzniteli zavděčit. Zvyšuje své úsilí v prokazování své oddanosti a více a více se podřizuje. Někdy však oběť utéct chce, ale příliš se bojí. Někdy v nich tento strach vzbuzuje cíleně tyran – třeba výhružkou, že když od něj žena odejde, sebere jí děti, nebo jim něco provede. V jiných případech se týraná osoba bojí sama od sebe. Zakusila, čeho je její trýznitel schopen a bojí se, že si ji najde a bude to horší.
 Smutným faktem těchto příběhů je, že často nic nejde poznat. Tyran i oběť pro okolí hrají divadlo. Různé organizace se proto snaží na různých místech nechávat telefonní čísla, kde se obětem domácího násilí dostane pomoci. Nejen psychické a fyzické, ale někdy i právní.
 Linka pomoci obětem kriminality a domácího násilí (tel.: 116 006).

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Láska může skrývat mnoho emocí