Láska

Zdravá láska

Pod slovem láska se každému vybaví něco trochu jiného, avšak pocit má každý obdobný. Můžeme mluvit o lásce v partnerství, kdy dva lidé pojí vzájemná láska, nebo o láce mateřské, o které se říká, že je to nejsilnější láska a pouto, které vůbec může být. Můžeme si vybavit také lásku k jídlu. Ať už máme lásku k čemukoliv, pojí nás právě pocity a emoce s tímto prožitkem spojené. Dnes bychom se zaměřili na lásku, o které slýcháme stále více, a to o sebelásce. Sebeláska znamená bezpodmínečná láska k sobě, a to bez jakýkoliv nároků na sebe, kdy se máme rádi pouze a pokud… Doplňme si každý co chceme, za co se nemáme rádi. To se sebeláskou nemá nic společného. Člověk se však se sebeláskou nenarodí, ale buduje ji v sobě postupem času a věku. Zatímco někdo má v tomto směru slušně nakročeno ve 20, jiní k tomuto nepřišli na chuť nikdy. Stále více se dočítáme v knihách a různých médiích o tom, jak mít rád sám sebe, jak o sebe pečovat jak zevnitř, tak zvenčí.

sebeláska

Paradoxně opačný pohled, než dříve, kdy naše babičky a rodiče byli vychováváni tak, aby na sebe mysleli až na posledním místě. Dnes již spousta lidí pochopila fakt, že pokud nejsme my samy spokojeni se sebou, necítíme se dobře a neustále si na něco stěžujeme, budou se nám pozitivně naladění lidé spíše vyhýbat a budeme se stále častěji setkávat s lidmi, se kterými si své špatné emoce budeme „přehazovat“ mezi sebou. Kolotoč stěžování si na všechny a všechno okolo sebe, aniž bychom se zamysleli nad tím, co se nám život například touto zkušeností snaží říct, kam nás určitá situace posunula apod.

vzájemné pouto

Pro každého znamená péče o sebe něco jiného. Avšak záměr je stejný- cítit se dobře. Umět chápat své emoce a také s nimi pracovat. Nabízí se nám spousty relaxací, jako jsou sauny, bazény, nebo jen meditovat v klidu doma. Se sebeláskou také souvisí to, jak nám záleží na tom, jak se cítíme. Proto lidé, kteří jsou v tomto směru pokročilí, nesetrvávají tam, kde se necítí dobře. Ať už se jedná o práci, nebo partnerství. Když si jich někdo neváží, odejdou. A to často v naprosté tichosti, jelikož nechtějí investovat svoji energii do hádek a rozbrojů, protože si velice dobře uvědomují, kam svoji energii a snahu chtějí investovat. Tito lidé totiž dovedou být šťastni i samy. Nutně nepotřebují někoho, kdo je bude chválit, nebo je přesvědčovat o jejich hodnotě. Oni ji znají velice dobře.
Proto je důležité, aby každý pečoval o svoji duševní pohodu. Jedině tak může vzniknout stabilní vztah, bez zbytečných konfliktů. Není to snadná cesta, ale určitě změní pohled na život a lásku, která se stane bezpodmínečná.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zdravá láska