Sport

Velmi slavní fotbaloví obránci

FERNANDO HIERRO
Dalším neuvěřitelné produktivním obráncem byl Španěl Fernando Hierro. Ten během své kariéry vsítil 109 ligových gólů, ke kterým přidal 23 reprezentačních, což jej řadí na 4. místo historických tabulek (hned za Villu, Raula a Torrese). Nejdelší část své kariéry spojil s Realem Madrid. Odehrál ve španělském hlavním městě přes 660 utkání a získal 16 trofejí. Byl na čtyřech MS a dvou ME, nicméně medaili si nikdy neodvezl. V pokročilejším věku opustil Real Madrid a vyzkoušel si angažmá v Al Rayyanu a Boltonu. Nyní působí jako reprezentační kouč.
zranění fotbalisty
FRANCO BARESI
Franco Baresi byl italský stoper, či libero, který svou bohatou kariéru započal již na konci sedmdesátých let. Jméno Baresi je neodmyslitelně spjato s týmem AC Milán. Franco v milánském velkoklubu totiž odehrál celých dvacet let, během kterých odehrál přes 700 utkání. Během tohoto období s AC získal 17 trofejí, včetně tří pro vítěze PMEZ či LM. Zaznamenal mnoho úspěchů i na mezinárodní úrovni. S italskou reprezentací totiž získal zlato, stříbro i bronz z MS. Byl v roce 1989 druhý v anketě Zlatý míč, hned za spoluhráčem z AC Marco van Bastenem. Byl také zvolen nejlepším hráčem Serie A a AC Milán uplynulého století.
ALESSANDRO NESTA
Alessandro Nesta byl italský stoper, který na začátku tohoto tisíciletí patřil k absolutní světové špičce a kráčel tak ve šlépějích svého velkého předchůdce Baresiho. Nesta se do světa velkého fotbalu podíval v dresu Lazia Řím. S tímto týmem vyhrál 7 trofejí, včetně titulu v Serii A. Stal se z něj však velice žádaný hráč a neodolal mámění věhlasnějšího celku. Psal se rok 2002 a přestoupil do AC Milán za tehdy astronomických 30 milionů eur. V AC Milán přidal další 10 trofejí (mimo jiné dvakrát zvítězil LM). Velkého úspěchu dosáhl i na mezinárodní úrovni, když byl součástí týmu, který v roce 2006 vyhrál MS.
fotbalový hráč
FABIO CANNAVARO
Propracovaná defenziva je italskou devízou již od 70. let, když Helenio Herrera zdokonalil "italské" cattenacio. Fabio Cannavaro je dalším z plejády výborných italských stoperů. Během své kariéry vystřídal kluby jako Neapol, Parma, Inter, Juventus nebo Real Madrid. Úspěšný byl i na reprezentační úrovni. Kromě stříbra z ME v roce 2000 byl totiž také kapitánem italské reprezentace, která v roce 2006 vyhrála MS. Kromě titulu mistra světa tento turnaj také Cannavarovi pomohl ke Zlatému míči, což byl výkon vskutku nevídaný. V reprezentaci odehrál 136 zápasů.
 

4/5 - (2 votes)
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Velmi slavní fotbaloví obránci