Internet

Opět v kurzu: Inspirujte se módou 80. let

Oblečení, ve kterém rozhodně v davu nezapadnete. Tak by se dala jednou větou popsat móda 80. let. Tuto dobu už sice dávno odvál čas, styl ale rezonuje stále a pořád se jím můžeme inspirovat. Ostatně tak stále častěji činí i věhlasní návrháři. Buďte i vy jedinečná a tak trochu výstřední a bláznivá – zkrátka nezapomenutelná. Co tedy nesmí v takovém šatníku inspirovaném osmdesátkami chybět? A co naopak raději vynechat?Móda 80. let

Nesmrtelné legíny
Přestože jednu dobu málem upadly v zapomnění, poslední roky se zase drží na výsluní. Abychom si je spojily s dobou před 30-40 lety musí být křiklavé. Nejvíce se nosily zářivé a neonové barvy, lesklé materiály a leopardí vzor. Legíny byly hit a dívky je oblékaly i na diskotéku.

Čím víš, tím líp
Neodmyslitelnou součástí éry kdy hudbě kralovali Toto, Abba a Michal David byly boty na vysokém podpatku. Pokud jste je obuly ke zmíněným legínám, nikdy jste neudělaly chybu. Nosily se jak tenké jehlové, tak i široké. Kterým dáte přednost vy?

Kožené a riflové bundy
Něco se jich nanosil například zpěvák Bon Jovi a nejen on. Byly zkrátka velkým hitem zejména, pokud měly na sobě ještě nějakou výšivku. A jsou nesmrtelné a oblíbené dodnes. Jen ty kožené vystřídala z etických důvodů spíše koženka.

Plísňáky
Rifle jsou prostě trendy. Ty s vysokým pasem a značně obnošeným vzhledem nevyjdou z módy asi nikdy. Dnes se prodávají v provedeních více lichotících postavě, ale vliv osmdesátek už nikdo nikdy nesmaže.Boty na vysokém podpatku

Opasek
Úzké, široké, s přezkou i bez, kožené, elastické, látkové… Zkrátka všechny byly in. Ozvláštněte svůj šatník s nimi i vy. Dobře zvolený pásek udělá i z obyčejných šatů opravdu šik kousek.

Co nechat raději spát
V kurzu bylo ale i pár dnes už zapomenutých výstřelků. Připomeňte si je s námi:

  • ramenní vycpávky (čím větší vazoun, tím lepší),
  • trvalá a natupírovaná hříva,
  • pánské účesy ala Kotvald a Hložek,
  • samet,
  • barevné líčení se stíny až po obočí.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Opět v kurzu: Inspirujte se módou 80. let