Auto moto

Merino oblečení pro nejmenší

Každá maminka chce pro své děti to nejlepší. Chce jim zajistit plnohodnotnou a výživnou stravu, bezpečné a krásné prostředí domova a také je chce oblékat tak, aby se cítily komfortně. Miminkům a batolatům je více méně jedno, co mají zrovna oblečené, ale správné oblékání je základem. Malá miminka ještě nemají vyvinutou termoregulaci, takže velice rychle prochladnout a také se velice rychle mohou přehřát. Pokud si maminky nejsou v oblékání miminek ještě jisté, mohou se řídit podle teploty zátylku. Miminku je teplo, jestliže má zátylek teplý. Miminka totiž často mívají studené ručičky a nožičky a proto si mnoho maminek myslí, že jim je zima. Miminka proto více oblečou a pak u nich může docházet k přehřátí, což může být i nebezpečné. Stejné pravidlo teplého zátylku pak platí i u batolat, která lezou a chodí.

máma a syn

Pro miminka a batolata je nejlepší oblečení vyrobené z bavlny nebo biobavlny. Vyhnout byste se měli různým umělým matriálům, které mohou způsobovat alergické reakce a nepříjemné vyrážky. V letním období se i malé děti potí. Děti totiž musí pořád něco dělat, musí něco prozkoumávat a většinu dnes si prostě hrají. Do těchto teplých dnů je výborné oblečení, které je vyrobené z merino vlny. Vlněné oblečení má výhodu v tom, že odvádí pot od pokožky a těla dětí zůstávají v suchu a teple. K dostání jsou kojenecká merino body, overaly, punčocháče, legíny, čepice i nákrčníky. V zimě toto oblečení také najde své využití, protože se pyšní svými skvělými termoregulačními vlastnostmi a v zimě bude dítě krásně hřát.

maminka s dítětem

Stejně tak je merino oblečení oblíbené i u dospělých. Především jej ocení sportovci, kterým pomáhá v tom, aby se při sportu cítili komfortně a zabránili případným onemocněním. Také maminky merino oblečení využijí, protože se svými dětmi budou hodně trávit čas venku a při hře s dětmi je nebudou studit zpocená záda. Například Devold merino https://www.c-store.cz/DEVOLD-c132_0_1.htm vyrábí kvalitní merino oblečení pro dospělé.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Merino oblečení pro nejmenší